Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Inequivalent frame-spun knots with the same complement

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: A.I. Suciu

Editorial: Commentarii Mathematici Helvetici, 67 (1), p.47-63, 1992.

Rezumat:

Cuvinte cheie: High-dimensional knots, frame-spinning construction, generalized Pontryagin-Thom construction, homotopy groups of spheres, Gluck twist, inequivalent knots with the same complement

URL: http://www.springerlink.com/content/k2054n6263477407/