Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

The oriented homotopy type of spun 3-manifolds

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: A.I. Suciu

Editorial: Pacific Journal of Mathematics, 131 (2), p.393-399, 1988.

Rezumat:

We show that the oriented homotopy type of a spun 3-manifold is determined by the fundamental group and the choice of framing.

Cuvinte cheie: Spinning 3-manifolds, framing, homotopy type

URL: http://projecteuclid.org/euclid.pjm/1102689936