Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Totally Umbilical Lightlike Submanifolds

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: Catalin Angelo Ioan

Editorial: Bulletin Mathematique de la Societe des Sciences Mathematiques de Roumanie, 37(87), p.151-172, 1996.

Rezumat:

Cuvinte cheie: subvarietati total ombilicale // Totally Umbilical, Lightlike Submanifolds

URL: http://www.univ-danubius.ro/univdanubius/1280-1024/Catalin-Angelo%20Ioan.htm

Totally Umbilical Lightlike Submanifolds

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: Catalin-Angelo Ioan

Editorial: Tensor N.S., Japan, 58, p.18-30, 1997.

Rezumat:

Cuvinte cheie: subvarietate, subvarietate degenerata, varietate diferentiabila // submanifold, Lightlike Submanifolds, manifold

URL: http://www.univ-danubius.ro/univdanubius/1280-1024/Catalin-Angelo%20Ioan.htm