Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Existence for a degenerate parabolic problem with a nonlinear operator

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: Angelo Favini, Gabriela Marinoschi

Editorial: Journal of Evolution Equations, 7 (4), p.743-764, 2007.

Rezumat:

Cuvinte cheie: ecuatii parabolice neliniare degenerate // degenerate nonlinear parabolic PDE