Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Bézier surfaces with linear isoparametric lines

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: Imre Juhász, Ágoston Róth

Editorial: Elsevier Science, Elsevier B.V., Computer Aided Geometric Design, 25 (6), p.385-396, 2008.

Rezumat:

We provide control point based necessary and sufficient conditions for (n,m) Bézier surfaces to have linear isoparametric lines.

Cuvinte cheie: Bézier surface, ruled surface

URL: http://www.sciencedirect.com/science/journal/01678396