Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

On a class of discontinuous dynamical system

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: Marius-F. Danca

Editorial: Mathematical Notes, 2 (2), p.103-116, 2001.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Discontinuous initial value problem, dynamical systems, differential inclusions, set-valued maps