Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Sur la formule d’Hermite

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: I. Ichim & G. Albeanu

Editorial: Revue d'analyse numérique et de théorie de l'approximation, 23(2), p.153-165, 1994.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Trigonometric methods, the Hermite formula // Trigonometric methods, the Hermite formula