Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

An Existence and Uniqueness Result for Semilinear Equations with Lipschitz Nonlinearity

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: Dinu Teodorescu

Editorial: Analele Stiintifice ale Universitatii Ovidius Constanta, 13(1), p.109-112, 2005.

Rezumat:

Cuvinte cheie: An St Univ Ovidius Constanta