Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Optimal bounds on Burnett coefficients in one dimensional periodic media

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: C. Conca, J. San Martín, L. Smaranda, M. Vanninathan

Editorial: Mathematical Models and Methods in Applied Sciences (M3AS), Vol. 19, No. 9 , p.1743-1764, 2009.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Omogenizare, matrice omogenizata, tensor dispersie, mediu periodic, margini // Homogenization, homogenized matrix, dispersion tensor, periodic media, bounds

URL: http://www.worldscinet.com/m3as/19/1909/S0218202509003930.html