Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Maximal monotonicity for the precomposition with a linear operator

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: R. I. Boţ, S.-M. Grad, G. Wanka

Editorial: SIAM Journal on Optimization, 17(4), p.1239-1252, 2006.

Rezumat:

Cuvinte cheie: convex analysis, Fenchel duality, monotone operators

URL: http://www.sorinmihaigrad.tk