Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

On the Szüsz’s solution to Gauss’ problem

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: COLŢESCU I., LASCU D.

Editorial: Global Publishing Company, Minnesota, USA, Math.Sci.Res.J., 12 (1), p.1 - 6 , 2008.

Rezumat:

Cuvinte cheie: continued fractions; Gauss-Kuzmin problem