Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Existence and multiplicity of radial solutions for an elliptic boundary value problem on an annulus

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: M. Mihailescu, I. Roventa

Editorial: Bull. Math. Soc. Sci. Math. Roumanie, Volume 50, No. 4, p.331-341, 2007.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Boundary value problem, fixed point theorems

URL: http://rms.unibuc.ro/bulletin/volumes/50-4/node6.html