Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Large Solutions for Semilinear Parabolic Equations Involving Some Special Classes of Nonlinearities

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: C. P. Niculescu, I Roventa

Editorial: Discrete Dynamics in Nature and Society, Volume 2010, doi:10.1155/2010/491023, p.11 pages, 2010.

Rezumat:

In this paper we consider a new class of nonlinearities for which a nonlocal
parabolic equation with Neumann boundary conditions has finite time blow-up
solutions.

Cuvinte cheie: solutii explozive, ecuatii parabolice // Large solutions, parabolic equations

URL: http://downloads.hindawi.com/journals/ddns/2010/491023.pdf