Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Some extensions of optimal Hardy’s inequality using estimates of p-Laplacian.

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: A. Florea, I. Roventa

Editorial: SOME EXTENSIONS OF OPTIMAL HARDY'S INEQUALITY USING ESTIMATES OF P-LAPLACIAN. Journal of Computational Analysis and Applications, Volume 12, No. 3, p.586-592, 2010.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Hardy's inequality, convex function

URL: www.eudoxuspress.com/.../2010-COMPLETE-TABLE-OF-CONTENTS-JOCAAA-VOL-12.pdf