Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Uniform controllability of the linear one dimensional Schrödinger equation with vanishing viscosity

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: S. Micu, I. Roventa

Editorial: ESAIM: Control, Optimisation and Calculus of Variations, Volume 2011, DOI: 10.1051/cocv/2010055 , p.17 pages, 2011.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Null-controllability, Schrödinger equation, moment problem, vanishing viscosity

URL: http://journals.cambridge.org/action/displayAbstract?fromPage=online&aid=7979294