Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

A short proof of chaos in an atmospheric system

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: P. Birtea, M. Puta, T.S. Ratiu, R. Tudoran

Editorial: Physics Letters A, Vol. 300, Issue 2-3, p.189-191, 2002.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Hamiltonian dynamics, chaos

URL: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0375960102008289