Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Bi-Hamiltonian structure of the Kawachi equations

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: R.M. Tudoran, A. Girban

Editorial: International Journal of Geometric Methods in Modern Physics , Vol. 7, Issue 4, p.625-629, 2010.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Hamiltonian dynamics, Kawachi system

URL: http://www.worldscinet.com/ijgmmp/07/0704/S0219887810004476.html