Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

On a large class of three-dimensional Hamiltonian systems

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: R.M. Tudoran, R.A. Tudoran

Editorial: Journal of Mathematical Physics , Vol. 50, Issue 1, 2009.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Hamiltonian dynamics, stability, equilibrium states, periodic solutions

URL: http://jmp.aip.org/resource/1/jmapaq/v50/i1/p012703_s1?isAuthorized=no