Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Stability, periodic solutions and numerical integration in the Kowalevski top dynamics

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: A. Aron, P. Birtea, M. Puta, P. Susoi, R. Tudoran

Editorial: International Journal of Geometric Methods in Modern Physics , Vol. 3, Issue 7, p.1323-1330, 2006.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Hamiltonian dynamics, stability, periodic orbits

URL: http://www.worldscinet.com/ijgmmp/03/0307/S0219887806001715.html