Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Boundary element solution for the Cauchy problem in linear elasticity using singular value decomposition

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: L. Marin, D. Lesnic

Editorial: Computer Methods in Applied Mechanics and Engineering, 191(29-30), p.3257-3270, 2002.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Boundary element method; Cauchy problem; Linear elasticity; Singular value decomposition

URL: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0045782502002621