Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Regularized boundary element solution for an inverse boundary value problem in linear elasticity

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: L. Marin, D. Lesnic

Editorial: Communications in Numerical Methods in Engineering , 18(11), p.817-825, 2002.

Rezumat:

Cuvinte cheie: BEM; Cauchy problem; L-curve; Linear elasticity; Tikhonov regularization

URL: http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/cnm.541/abstract