Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Regularized MFS-based boundary identification in two-dimensional Helmholtz-type equations

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: L. Marin, A. Karageorghis

Editorial: CMC: Computers, Materials & Continua, 10(3), p.259-293, 2009.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Helmholtz-Type Equations; Inverse Geometric Problem; Method of Fundamental Solutions (MFS); Regularization

URL: http://www.techscience.com/doi/10.3970/cmc.2009.010.259.html