Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

The method of fundamental solutions for the Cauchy problem in two-dimensional linear elasticity

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: L. Marin, D. Lesnic

Editorial: International Journal of Solids and Structures, 41(13), p.3425-3438, 2004.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Cauchy problem; Inverse problem; Linear elasticity; Meshless method; Method of fundamental solutions; Regularisation

URL: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0020768304000563