Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

The minimal error method for the Cauchy problem in linear elasticity. Numerical implementation for two-dimensional homogeneous isotropic linear elasticity

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: L. Marin

Editorial: International Journal of Solids and Structures, 46(5), p.957-974, 2009.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Linear elasticity; Inverse problem; Cauchy problem; Regularization; Iterative algorithms; Boundary element method (BEM)

URL: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0020768308004216