Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Treatment of singularities in the method of fundamental solutions for two-dimensional Helmholtz-type equations

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: L. Marin

Editorial: Applied Mathematical Modelling, 34(6), p.1615-1633, 2010.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Helmholtz-type equations; Singular problems; Singularity subtraction technique (SST); Method of fundamental solutions (MFS)

URL: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0307904X0900287X