Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

A normal form of completely integrable systems

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: R.M. Tudoran

Editorial: Journal of Geometry and Physics, Vol. 62, Issue 5, p.1167-1174, 2012.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Integrable systems; Hamiltonian dynamics; Linear normal forms

URL: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0393044011002683