Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Generalized monotone operators, generalized convex functions and closed countable sets

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: Szilárd László

Editorial: Journal of Convex Analysis, 18(4), p.1075-1091, 2011.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Generalized monotone map, generalized convex function, locally generalized monotone operator, closed countable set