Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Some existence results of solutions for general variational inequalities

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: Szilárd László

Editorial: Journal of Optimization Theory and Applications, 150(3), p.425-443, 2011.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Operator of type ql, General variational inequality, Minty type theorem, KKM mapping