Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

On the generalized parallel sum of two maximal monotone operators of Gossez type (D)

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: Radu Ioan Bot, Szilárd László

Editorial: Journal of Mathematical Analisys and Applications, Vol. 391, (1), p.82-98, 2012.

Rezumat:

Cuvinte cheie: monotone operator, maximal monotone operator of Gossez type (D), representative function, convex conjugate duality