Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

On a Hamiltonian version of a three-dimensional Lotka-Volterra system

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: R.M. Tudoran, A. Girban

Editorial: Nonlinear Analysis - Real World Applications, Vol. 13, Issue 5, p.2304-2312, 2012.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Hamiltonian dynamics; Lotka-Volterra system

URL: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S146812181200034X