Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

On a class of three dimensional quadratic Hamiltonian systems

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: R.M. Tudoran

Editorial: Applied Mathematics Letters, Vol. 25, Issue 9, p.1214-1216, 2012.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Hamiltonian dynamics, quadratic Hamiltonian systems, normal forms

URL: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S089396591200119X?v=s5