Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Theta-monotone operators and theta-convex functions

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: Szilárd László

Editorial: Taiwanese Journal of Mathematics, Vol. 16, No. 2, p.733-759, 2012.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Generalized monotone operator, Maximal monotonicity, Locally monotone operator, Generalized convex function