Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Non-Noether conservation laws

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: P. Birtea, R.M. Tudoran

Editorial: International Journal of Geometric Methods in Modern Physics, Vol. 9, Issue 4, p.1220004, 2012.

Rezumat:

Cuvinte cheie: infinitesimal symmetries; conservation laws; Hamiltonian dynamics

URL: http://www.worldscinet.com/ijgmmp/09/0904/S0219887812200046.html