Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

On the completely integrable case of the Rössler system

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: R.M. Tudoran, A. Girban

Editorial: Journal of Mathematical Physics, Vol. 53, Issue 5, p.052701, 2012.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Rossler system; Hamiltonian dynamics

URL: http://jmp.aip.org/resource/1/jmapaq/v53/i5/p052701_s1?isAuthorized=no