Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Some hyperbolic concurrency results in the Poincare disc

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: Cãtãlin Barbu, Laurian Pişcoran

Editorial: Carpathian Journal of Mathematics, Vol. 28, No.1/2012, p.9-15, 2012.

Rezumat:

In this paper, we present a proof of some hyperbolic theorems in the Poincar´e Model of Hyperbolic Geometry.

Cuvinte cheie: concurenta in geometria hiperbolica // hyperbolic concurrency

URL: http://carpathian.ubm.ro/issues/abs_cjm_28_2012_1_09-15.pdf