Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

The geometry of product conjugate connections

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: Adara M. Blaga; M. Crasmareanu

Editorial: An. Stiint. Univ. Al. I. Cuza Iasi. Mat. (N.S.), vol. 59, no. 1, p.73-84. , 2013.

Rezumat:

Cuvinte cheie: almost product structure, (conjugate) linear connection, almost product Riemannian manifold