Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Clifford theory for cocentral extensions

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: S. Burciu

Editorial: Israel Journal of Mathematics , 181 (1), p.111-123, 2011.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Hopf algebras, Clifford theory.

URL: http://arxiv.org/PS_cache/arxiv/pdf/0901/0901.1542v1.pdf