Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Explicit Hamiltonian realizations of non-degenerate three-dimensional real linear differential systems

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: R. M. Tudoran

Editorial: Applied Mathematics Letters, Vol. 26, Issue 10 , p.1031-1034, 2013.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Hamiltonian dynamics, Linear differential equations

URL: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0893965913001626