Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

On Ducci Sequences With Primes

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: Mihai Caragiu, Alexandru Zaharescu and Mohammad Zaki

Editorial: Fibonacci Quarterly, 52 (1), p.32–38, 2014.

Rezumat:

Abstract available at
http://www.fq.math.ca/Abstracts/52-1/caragiu.pdf

Cuvinte cheie: numere prime, recurente, factorul prim maximal // primes, recursions, greatest prime factor

URL: http://www.fq.math.ca/Abstracts/52-1/caragiu.pdf