Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

On the control of stability of periodic orbits of completely integrable systems

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: R. M. Tudoran

Editorial: Journal of Geometric Mechanics, Vol. 7, Issue 1, p.109 - 124, 2015.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Dissipative dynamics, periodic orbits, stability, characteristic multipliers, control.

URL: https://aimsciences.org/journals/displayArticlesnew.jsp?paperID=10878