Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Ad Astra angajează administrator

Asociaţia Ad Astra doreşte angajarea unui administrator în vederea managementului activităţilor administrative curente, inclusiv cele de secretariat ale asociaţiei.

Se estimează un timp mediu de lucru zilnic de 2 ore, responsabilităţile principale fiind următoarele:

-administrarea curentă a activităţilor de comunicare ale asociaţiei (tehnoredactare comunicate de presă, gestionare pagină Facebook, elaborare sinteze din presa scrisă şi on-line pe subiecte de interes pentru asociaţie, etc.);

-activităti de sistematizare şi sinteză a unor materiale pe subiecte de interes pentru asociaţie (propuneri legislative, hotărâri de guvern, ordine de ministru, documente aflate în discuţie publică, etc.);

-gestionare activitate de relaţii publice.

Condiţii generale:

  • să fie cetăţean român;
  • să cunoască limba română – citit, scris şi vorbit;
  • să cunoască limba engleză – citit, scris şi vorbit;
  • să aibă domiciliul în Bucureşti.

Condiţii specifice:

  • studii superioare absolvite cu diplomă de licență;
  • master, doctorat sau certificate care sa ateste activităţi anterioare tangente cu cercetarea ştiinţifică şi/sau învăţământ – constituie avantaj;
  • cunoştinţe operare PC (MS Office, operare baze de date, navigare Internet);
  • abilităţi de comunicare, relaţionare şi învăţare;
  • abilităţi organizatorice;
  • capacitate de gestionare a timpului şi priorităţilor;
  • experiența anterioară – constituie avantaj.

Salariul net: circa 1000 RON net, lunar.

Selecția se va desfăşura în urma unui interviu.

Dosarul de înscriere va conține:

-scrisoare de motivație de cel mult jumătate de pagina A4;

-copii acte doveditoare studii;

-curriculum vitae;

-cazier judiciar.

Cei interesaţi sunt rugați sa trimită actele mai sus menționate pana la data de 04 Noiembrie 2016 pe adresa de e-mail: office@ad-astra.ro.

Asociația Ad Astra

04.10.2016