Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Eigenvalue problems for anisotropic quasilinear elliptic equations with variable exponent

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: Mihai Mihailescu, Patrizia Pucci, Vicentiu Radulescu

Editorial: Elsevier, J. Math. Anal. Appl. 340 (2008), 687-698, 340, p.687-698, 2008.

Rezumat:

Cuvinte cheie: nonlinear elliptic equation, variable exponent

URL: http://www.inf.ucv.ro/~radulescu/articles/jmaa2008.pdf