Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Schauder fixed point theorem in metric spaces with non-positive curvature

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: C. P. Niculescu, I Roventa

Editorial: Fixed Point Theory and Applications, Volume 2009, doi:10.1155/2009/906727, p.8 pages, 2009.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Schauder fixed point theorem, nonpositive curvature

URL: www.emis.de/journals/HOA/FPTA/Volume2009/906727.pdf