Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Asymptotic stability for a class of metriplectic systems

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: P. Birtea, M. Boleantu, M. Puta, R.M. Tudoran

Editorial: Journal of Mathematical Physics , Vol. 48, Issue 8, 2007.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Hamiltonian dynamics, dissipation, metriplectic systems

URL: http://jmp.aip.org/resource/1/jmapaq/v48/i8/p082703_s1?isAuthorized=no