Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

On a Hamiltonian Version of the Rikitake System

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: R.M. Tudoran, A. Aron, S. Nicoara

Editorial: SIAM Journal on Applied Dynamical Systems , Vol. 8, Issue 1, p.454-479, 2009.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Hamiltonian dynamics, Rikitake system

URL: http://epubs.siam.org/siads/resource/1/sjaday/v8/i1/p454_s1?isAuthorized=no