Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

On the Hamiltonian dynamics and geometry of the Rabinovich system

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: R.M. Tudoran, A. Girban

Editorial: Discrete and Continuous Dynamical Systems-Series B, Vol.15, Issue 3, p.789-823, 2011.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Hamiltonian dynamics, Rabinovich system

URL: http://www.aimsciences.org/journals/displayArticles.jsp?paperID=5950