Inscriere cercetatori

Site nou !

Daca nu va puteti recupera parola (sau aveti alte probleme), scrieti-ne la pagina de contact. Situl vechi se gaseste la adresa old.ad-astra.ro

Facebook

Regularized method of fundamental solutions for boundary identification in two-dimensional isotropic linear elasticity

Domenii publicaţii > Matematica + Tipuri publicaţii > Articol în revistã ştiinţificã

Autori: L. Marin

Editorial: International Journal of Solids and Structures, 47(24), p.3326-3340, 2010.

Rezumat:

Cuvinte cheie: Linear elasticity; Inverse geometric problem; Method of fundamental solutions (MFS); Tikhonov regularization

URL: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0020768310002891